CiałoLubne – w Kręgu Tańczących Kobiet

Nie wystarczy sobie powiedzieć “lubię siebie”, “kocham siebie”, “cała jestem do kochania” – prawda? Od świadomości, że tak może być lub jest do poczucia tego w ciele, co lubię nazywać ucieleśnieniem – bywa, że droga jest długa i kręta. Na szczęście, niezależnie od wieku, doświadczeń, figury – jest to możliwe!

Jak polubić swoje ciało, jeśli ono się zmienia, ma swoje ograniczenia, jeśli nieustannie poddawane jest ocenie a wokół nas taki kult młodości, wyidealizowanej piękności i multizadaniowości? Jak otworzyć się na siebie, na swoją naturę, dzikość, kobiecość, kiedy wokół tyle oczekiwań, poważnych ról do spełnienia?

No jak, Pani, no jak?

Powiedziałabym, że poprzez trening. Tylko nie mam tu na myśli treningu na siłowni, ani jogi czy joggingu. Mam na myśli trening odpuszczania i ciałopozytywności.

Jak to zrobić? Co pomaga w odpuszczaniu i pozwalaniu sobie, na więcej swobody i luzu, oddechu a nawet radości?

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w cyklicznym warsztacie, który nazwałam “CiałoLubne – w kręgu tańczących kobiet (MOCY)”. To autorski program, który stworzyłam na bazie osobistego doświadczenia, terapii oraz obranej ścieżki zawodowej (jestem Trenerką w ujęciu Holistycznym, terapeutką dotyku poprzez Hawajski Masaż Lomi Lomi Nui, czułą fotografką, Instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała oraz Eksperymentalnego Teatru Tańca wg. Detlefa Kapperta, po licznych warsztatach arteterapeutycznych i choreoterapeutycznych, miłośniczką kultury afro i reggae z kilkuletnią praktyką tańca afro, pedagożką).

Dzielę się z Tobą sprawdzonymi sposobami, które otwierają nasze ciało i umysł na doświadczanie dobra, radości, przepływu, bliskości ze sobą i innymi ludźmi, uczą jak obejmować siebie z różnymi aspektami i jak stawiać granice temu, co zabiera nam wolność wyrażania.

To spotkanie odbywa się w kręgu kobiet, czyli w przestrzeni gdzie obowiązuje kilka bardzo ważnych zasad. A są nimi:

 • brak ocen – uczymy się patrzeć na siebie z empatią
 • dobrowolność – w wyrażaniu i poziomie zaangażowania, tzn. sama sprawdzasz na ile chcesz wejść w doświadczenie i czym chcesz się dzielić a co zostawić dla siebie
 • mówienie o sobie, swoim doświadczeniu – przekierowujemy uwagę do wewnątrz a mniej na zewnątrz, czyli wzmacniamy się w tzw. wewnątrzsterowności, która wpływa na nasze poczucie własnej wartości, pewność siebie, niezależność
 • nie udzielamy rad
 • to czym się dzielimy, nasze osobiste herstorie pozostają w kręgu, możemy mówić o swoim własnym doświadczeniu natomiast herstorie innych kobiet pozostają w kręgu

To właśnie te zasady m.in. czynią przestrzeń warsztatów bezpiecznymi i pozwalają zarówno na bycie usłyszaną jak i na praktykowanie wsparcia poprzez obecność a nie udzielanie rad.

Poza kręgiem możesz spodziewać się praktyki:

 • tańca intuicyjnego i improwizacji tańca – nie trzeba znać żadnych technik tańca, ani mieć doświadczenia w tańcu, nawet jeśli uważasz, że nie masz poczucie rytmu, to w tej praktyce możesz się odnaleźć a nawet przetransformować swoje przekonanie na temat tego czy się do tego “nadajesz”, nie pamiętam kto to powiedział, ale bardzo trafne tu jest zdanie, że “jeśli potrafisz chodzić, potrafisz też tańczyć”, także czuj się zaproszona niezależnie od swego doświadczania. Ta praktyka pozwoli Ci nabrać pewności siebie, skontaktować się ze swoją wewnętrzną mocą i mądrością ale także …odpuszczać! W tej praktyce, uczymy się puszczać głowę i całe ciało aby być, czuć, tańczyć i szukać w tym swobody, radości, a poprzez sam fakt doświadczania różnych jakości ruchu (praktykujemy różne jakości ruchu, od trzęsienia, izolacji różnych części ciała, poprzez przepływ, flow, zatrzymanie, pulsowanie)- uwalniamy, wypuszczamy – napięcia, oczekiwania, przekonania – zaufaj mi, to DZIAŁA!
 • świadomego oddechu i automasażu – oddech jest niezbędny podczas rozluźniania ciała i relaksu, dlatego jedno i drugie się ze sobą łączy, będziesz miała okazję doświadczyć różnych rodzajów automasażu, masaży intuicyjnych, które będziesz mogła także zastosować w domy po np. stresującym dniu lub w przypadku braku energii i dla ulżenia w bólu
 • transformowania przekonań, które oddzielały Cię od wyrażania siebie i swej kobiecości w pełni, na takie, które będą Cię do siebie, swojego ciała i życia w pełni przybliżać!
 • medytacji w ruchu, wizualizacji i pracy z podświadomością – pozwoli Ci to lepiej poruszać się po świecie symboli, snów, obrazów i poszerzyć świadomość siebie i swoich możliwości

Świadoma praca z ciałem, w holistycznym podejściu pozwala nam skontaktować się zarówno ze swoim ciałem, jego ograniczeniami oraz możliwościami. Kiedy wiemy już gdzie jesteśmy i w jakiej kondycji możemy podjąć kolejne kroki ku zmianie jakiej pragniemy. Poszerzać swoje możliwości, zakres ruchu, wzmacniać ciało i umysł, pozwalać sobie na śmiałą ekspresję, budować pewność siebie, poczucie własnej wartości w oparciu o świadomość siebie, ciała a nie o czynniki zewnętrzne (tj. certyfikaty, stanowisko, wynagrodzenie, czyjeś uznanie czy nobilitacja).

Ponadto ruch, spontaniczna ekspresja, pozwala nam puścić głowę, przekonania na swój temat, na temat swojego ciała i dają nam możliwość doświadczania w oparciu o czucie. Taniec intuicyjny i świadoma praca z ciałem angażuje nasze zmysły niemalże wszystkie jednocześnie: słuch, dotyk, ruch, wzrok, sprawiając że zupełnie inaczej odbieramy bodźce zewnętrzne a nawet zmienia się nasze postrzeganie samych siebie. Dzieje się to także dzięki dotlenieniu i lepszemu dokrwieniu organizmu, wytwarzaniu się takich hormonów jak endorfiny, dopamina – obniżając tym samym kortyzol. Praktyka relaksacji, medytacji z kolei umożliwia nam świadome wyciszanie układu nerwowego i ułatwia wejście w stan relaksu czyli aktywnego odpoczynku. Możliwość doświadczania tego wszystkiego w bezpiecznej przestrzeni, wraz z innymi kobietami daje poczucie wspólnotowości, zmniejsza poczucie izolacji i wzmacnia nasze zdolności budowania dobrych, zdrowych relacji.

Jest też w tej przestrzeni miejsce na wyrażanie emocji, śmiech, łzy, w intencji lekkości i autentyczności.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz:

 • ruszyć ciało
 • ruszyć z miejsca
 • otworzyć się na nowe możliwości
 • zrzucić nagromadzony stres
 • zmienić przekonania na temat siebie, swojego ciała,
 • uwolnić się od ciężaru trudnych doświadczeń

i chcesz:

 • pokochać swoje ciało
 • czuć się wolną istotą
 • nabrać odwagi w wyrażaniu siebie i stawianiu granic
 • poczuć swobodę w poruszaniu się i życiu
 • odkrywać swoją kobiecość i różne jej jakości
 • poznać nowe kobiety i nawiązać wspierające, dobre relacje
 • dobrze się bawić
 • zrelaksować się
 • tańczyć, tańczyć, tańczyć!
 • nauczyć się relaksować i cieszyć stanem rozluźnienia

to serdecznie zapraszam Cię do udziału!

Znajdziesz to wydarzenie także na facebooku, pod tym linkiem: https://fb.me/e/1olBZPXJh

KIEDY:
12.02.2022, g.10:00-14:00

12.03.2022, g.10:00-14:00

21.05.2022, g.10:00-14:00

11.06.2022, g.10:00-14:00

TRWA NABÓR na 6-ścio miesięczny cykl w zamkniętej grupie, od WRZEŚNIA 2022 – do LUTEGO 2023 (warsztat odbędzie się przy zebraniu minimalnej liczby uczestniczek, pracować będziemy w grupie 6-10 kobiet)

GDZIE:

HOLUM Terapie Naturalne, ul. Chrobrego 18, Chorzów (sala nad Veganką)

KOSZT:

160zł przy zapisie do 09. dnia miesiąca

180zł po 09 dniu miesiąca

200zł w dniu wydarzenia

KOSZT CYKLU:

6×150 zł płatne w 1, 2 lub 3 ratach.

ZAPISY:
wyślij maila na adres: kontakt@cialolubne.pl
Gwarancją miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 60zł

DANE DO PRZELEWU:
Dorota Komasa
ul.F.Roosevelta 3/24,
41-500 Chorzów

nr.konta: mBank 93 1140 2004 0000 3102 7811 7137

Tytułem: CiałoLubne Warsztaty Chorzów (+data wydarzenia)
Jeśli masz pytania lub dokonałaś już wpłaty, wyślij maila na adres: kontakt@cialolubne.pl.

Z miłością,
Doriko